BAŞKAN YARKA, TESLİM ÖNCESİ KONUTLARI İNCELEDİ

Belediye Başkanımız Sayın Mehmet YARKA, TOKİ tarafından yapımına devam edilen ve tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilecek olan konutlarda incelemelerde bulundu. Teslim öncesi konutları Toplu Konut İdaresi görevlileriyle birlikte denetleyen Başkan YARKA, tespit edilen sorunları not alarak yetkili mercilere bildirdi. Başkan YARKA, vatandaşlarımızın konutlarını eksiksiz bir şekilde teslim almaları için sürecin takipçisi olacaklarını ifade etti.

Continue reading

BAŞKAN YARKA`DAN GENÇ SPORCULARA ÜCRETSİZ KURS VE MALZEME DESTEĞİ

Belediye Başkanlığımız, Şırnak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün ortak girişimiyle öğrenciler için açılan ücretsiz beden eğitimi ve spor yüksek okuluna hazırlık kursuna katılan genç sporculara Belediye Başkanımız Sayın Mehmet YARKA’nın talimatıyla malzeme yardımı yapıldı.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kapalı Sapor Salonunda genç kursiyerlerle bir araya gelen Başkan YARKA, Belediye Başkanlığımızın da destekleriyle açılan ücretsiz beden eğitimi ve spor yüksek okuluna hazırlık kursuna katılan genç sporculara, hazırlık aşamasında kullanmak üzere malzemelerini dağıtıp, çalışmalarında başarılar diledi.

Sportif faaliyetlerini daha profesyonel malzemelerle yapacaklarını ifade eden öğrenciler, spora ve sporcuya desteklerinden dolayı Başkan YARKA’ya teşekkür etti.

 

Continue reading

BAŞKAN YARKA, 'ŞEHRİMİZİ BÖLGENİN ÇEKİM MERKEZİ HALİNE GETİRMEK İÇİN ORTAK BİR AKILDA BULUŞMAMIZ LAZIM'

Belediye Başkanımız Sayın Mehmet YARKA, 2020-2024 Dönemi Stratejik Plan Çalıştayı kapsamında şehrin Sivil Toplum Örgütü temsilcileriyle bir araya geldi.

Şehrimizin inşası ve modernizasyonu konusunda STK temsilcilerinin fikir ve önerilerini not alan Başkan YARKA, bir şehrin Sivil Toplum Örgütü ağının güçlü olmasının o şehrin kaderine direkt etki ettiğini ve gelişim yönünde büyük bir ivme kazandırdığını ifade ederek, “Şehrimizin önemli bir paydaşı olan Sivil Toplum Örgütlerimizle birlikte birçok konuyu münazara etmek bakımından çalıştayımızı önemli buluyorum. Çünkü şehri birlikte yönetme ve şeffaf belediyecilik prensibini esas alarak çıktığımız yolda, memleketimizin her bir ferdiyle birlikte sivil toplum örgütlerimizin de kentin kaderine etki edecek olan projelere ilişkin fikirlerini değerli buluyorum. Bu açıdan şehrimizi bölgenin güzide kentleri arasına dahil etmek ve sosyo-kültürel alanda kalkınmasına katkı vererek, dört mevsim yaşanabilir ve çekim merkezine dönüştürmek için ortak bir akılda buluşmamız bakımından her bir sivil toplum örgütümüzü çok önemsiyorum” diyerek önümüzdeki beş yıl içinde yapılması düşünülen çalışmalara ilişkin bilgilendirmelerde bulundu.

Continue reading

ŞIRNAK BELEDİYESİ 2020-2024 STRATEJİK PLAN ÇALIŞTAYININ İLK BÖLÜMÜ MUHTARLARIN KATILIMIYLA BAŞLADI

Belediye Başkanlığımızca, şehrimizin sosyo-ekonomik gelişimini ve kalkınma hedeflerini ortaya koymak ve bu hedeflere ulaşmak için gerekli strateji ve tedbirleri geliştirmek amacıyla düzenlediği 2020-2024 Dönemi Stratejik Plan Çalıştayı Şehri Nuh Otelinde, Belediye Başkanımız Sayın Mehmet YARKA’nın başkanlığında başladı.

Başkan YARKA, çalıştayın ilk gününde şehrimizin 12 mahalle muhtarıyla bir araya gelerek, mahalle muhtarlarının talep ve önerilerini dinledi. Mahallelerin bir şehrin duygu ve aklı olduğunu söylen Başkan YARKA, “Bir kentin gelişmişlik düzeyi mahallelerin gelişmişliği ölçüt alınarak değerlendirilir. Bu bakımdan şehrin mevcut kültürüne bağlı kalarak, 12 mahallemizde ikamet eden vatandaşlarımızın daha yaşanabilir koşullara kavuşturulması bağlamında her bir mahallemize kendi dokusuna uygu olacak şekilde proje çalışmalarımız olacak. Bunu da başta mahallelerimizde yaşayan vatandaşlarımız ve temsilcisi olarak görev verdiği muhtarlarımızla birlikte gerçekleştireceğiz” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından çalıştay soru-cevap şeklinde devam etti. 

Continue reading

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN MEHMET YARKA, RAMAZAN BAYRAMI MÜNASEBETİYLE BİR MESAJ PAYLAŞTI

Değerli Hemşerilerim…

Bir güzel Ramazan Ayını daha geride bırakarak, tüm halkımızla birlikte Bayramı karşılamanın mutluluğuna kavuştuk. Ramazan Ayı boyunca halkımızla birlikte kurduğumuz bağ, bir büyük paylaşım ve huzur iklimine dönüştü. On bir ayın sultanı olan Ramazan Ayının içinde barındırdığı manevi yoğunluk ve kalplerimize nakşettiği bir olma hissiyatıyla halkımızla daha da yakınlaştık. Öyle ki uzun yıllardır çeşitli bahanelerle unutturulmaya çalışılan ve bizi bir arada tutan değerlerin istismarı sonucunda nifak mühendisliği ile halkımız ve milletimiz arasına örülmeye çalışılan şer duvarlarına müsaade etmeyerek, birlik ve beraberliğimizi pekiştirdi, bizi birbirimize kenetledi.

Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana gerek sahada olsun, gerekse de çeşitli organizasyonlar hasebiyle sürekli halkımızın arasında olduk. Her buluşmada da halkımızın yoğun ilgisi ve sıcak karşılamasına mazhar olduk. Hemşerilerimin bu süre zarfında göstermiş olduğu ilgi alaka bizim için yönlendirici oldu; gelecekte yapacaklarımız için ise bize güç ve cesaret verdi.

Değerli hemşerilerim, bayramlar tarih boyunca bu kadim topraklarda küskünlüklerin sulhla sonuçlandırdığı, paylaşımları çoğalttığı ve herkesin ortak bir noktada birleştiğinin idrak edildiği günler olmuştur. Bizde tarihin ve atalarımızın bize devrettiği mirasa anlam katarak, Ramazan Ayı boyunca halkımızla buluştuk, çat kapı ziyaretlerle de evlerinize misafir olduk, birlikte aynı sofraları paylaştık. Tüm bu güzellikleri hep birlikte yaşarken, Ramazan Ayı aynı zamanda yıllardır perdelenen ve bizi biz yapan değerlerinde tekrardan açığa çıkmasına vesile oldu. Birlikte yudumladığımız çayda, aynı bardaktan içtiğimiz şerbette ve büyüklerimizin miras bıraktığı kelamları konuştuğumuz hemşeri sofralarında ne çok özlemlerimiz olduğunu hatırladık. Anlatılanlar hep tanıdık, bizden bir parça ve aslında hepimizdik.

Ramazan Ayı boyunca, bu güzellikleri bizimle paylaştığınız için tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum. Güzel şehrimizin yeniden ayağa kaldırılması ve bizlerin daha huzurlu ve mutlu günleri karşılaması için bizde tüm gayretimizle çalışacağız. 

Bu duygu ve düşüncelerle başta hemşerilerim olmak üzere tüm İslam Aleminin Ramazan Bayramını tebrik ediyor, herkese sağlık, sıhhat ve esenlik diliyorum.  

Continue reading

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI ŞIRNAK’TA COŞKUYLA KUTLANDI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Şırnak’ta düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Valilik Bahçesinde Çelenk Sunma Töreniyle başlayan etkinlikler daha sonra Şehir Stadında protokol üyelerinin ve halkın katılımıyla devam etti.

Şehir Stadında düzenlenen programa; Şırnak Valimiz Sayın Mehmet AKTAŞ´ın yanı sıra, 23’üncü Piyade Tümen Komutanı Tuğgeneral Sayın Halil SOYSAL, Belediye Başkanımız Sayın Mehmet YARKA, Cumhuriyet Başsavcımız Sayın Mehmet YILMAZ, Ağır Ceza Reisi Sayın Fevzi DEMİREL, Vali Yardımcıları, Kurum müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler de katıldı.

Program, saygı duruşu ve istiklal marşının ardından çeşitli okullarda öğrenim gören gençlerimiz tarafından sergilenen gösteri ve etkinliklerle devam etti. 

Programda son olarak okullar arasında yapılan “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” konulu resim, kompozisyon ve şiir yarışmalarında ile spor müsabakalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle devam etti.

Program ödül töreninin ardından sona erdi.

 

Continue reading

asas

T.C. ŞIRNAK BELEDİYESİ. Tüm Hakları Saklıdır.