BAŞKAN VEKİLİMİZ SAYIN DR. FERİT BATMAZ ESNAFLARI DENETLEDİ

Belediye Başkanlığımız, Ramazan’ın yaklaşması ile birlikte şehir merkezinde faaliyet gösteren esnaflara yönelik hijyen ve fiyat denetimine başladı.

Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Dr. Ferit BATMAZ, Ramazan öncesi gıda üretimi ve satışı yapan işletmeleri denetleyerek, vatandaşlarımızın Ramazan ayı boyunca daha güvenli beslenmelerini sağlamak için Belediye Başkanlığımız bünyesinde oluşturulan ekiplerin sahada olacağını ifade etti.

Zabıta Ekiplerimizle birlikte esnafları gezen Başkan BATMAZ, her vatandaşın sağlıklı ve güvenilir gıdaya ulaşabilme hakkı olduğunun altını çizerek, Belediye olarak üstümüze düşen sorumluluğun bilinciyle kontrol ve denetimlerin devam edeceğini söyledi.   

Continue reading

"23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI" ŞIRNAK'TA COŞKUYLA KUTLANDI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Şırnak’ta düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

 Valilik Bahçesinde Çelenk Sunma Töreniyle başlayan etkinlikler daha sonra Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kapalı Spor Salonunda protokol üyelerinin ve halkın katılımıyla devam etti.

 Kapalı Spor Salonunda düzenlenen programa; Şırnak Valimiz Sayın Mehmet AKTAŞ´ın yanı sıra, 23’üncü Piyade Tümen Komutanı Tuğgeneral Sayın Halil SOYSAL, Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Ferit BATMAZ, Cumhuriyet Başsavcımız Sayın Mehmet PATLAK, Vali Yardımcıları, Kurum müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler de katıldı.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından çeşitli okullarda öğrenim gören öğrenciler tarafından sergilenen gösteriler ve şiirlerin okunmasıyla devam etti. 

 Programda son olarak okullar arasında yapılan “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” konulu resim, kompozisyon ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere; Şırnak Valimiz Sayın Mehmet AKTAŞ,     Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Ferit BATMAZ ve 23’üncü Piyade Tümen Komutanımız Tuğgeneral Sayın Halil SOYSAL’ın ödüllerini takdimiyle devam etti.

  Program ödül töreninin ardından sona erdi.

Continue reading

ŞIRNAK’TA “TURİZM HAFTASI” ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

 Şırnak Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu, Şırnak Üniversitesi 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezinde Turizm Haftası dolayısıyla “Turizm Etkinliği” düzenlendi.

Birbirinden farklı kültürel aktiviteleri konu edinen programa, Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Ferit Batmaz, Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Mehmet Emin Erkan, kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İlginin yoğun olduğu programda, konuşmacılar Şırnak’ta ki turizm potansiyeli üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Yapılan konuşmaların ardından program tiyatro gösterimi ve bilmece yarışması ile son buldu.   

Continue reading

BAŞKAN YARKA, ŞIRNAK ÜNİVERTESİ BÜNYESİNDE AÇILAN TEKNOLOJİ TRANSFER OFİSİNİN AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

Şırnak Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisinin tanıtım ve açılışı yapıldı.  Şırnak Üniversitesi 15 Temmuz kongre ve Kültür Merkezi salonunda düzenlenen Teknoloji Transfer Ofisinin tanım toplantısına Belediye Başkanımız Sayın Mehmet YARKA, Şırnak Üniversitesi Rektörü Sayın Mehmet Emin Erkan, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Osman Geliş ve akademisyenler katıldı. 

Belediye Başkanımız Sayın Mehmet YARKA, Şırnak üniversitesi bünyesinde açılan teknoloji transfer ofisi anonim şirketinin memleketimize hayırlı olmasını dileyerek, şehrimizin artık teknoloji alanında önemli projelerin çağdaş dünyaya kazandırılacağı bir merkez olması önünde bir engelin kalmadığını ve bu alanda Şırnak Belediyesi olarak her türlü katkıyı vermeye hazır olduklarını söyledi. 

Başkan YARKA, açılışın ardından ofisin şehrimizde açılmasında emeği geçen akademisyenlere başarı sertifikalarını takdim ederek, çalışmalarında başarılar diledi. 

Continue reading

VAN ASAYİŞ KOLORDU KOMUTANI SAYIN HACI İLBAŞ BAŞKAN YARKA'YI ZİYARET ETTİ

Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Tümgeneral Sayın Hacı İLBAŞ, 23. Tümen Komutanı Tuğgeneral Sayın Halil SOYSAL, Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugayı Komutanı Sayın Alper SIR, ve İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Sayın Selçuk YILDIRIM, Belediye Başkanımız Sayın Mehmet YARKA’yı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun ve başarı dileklerinde bulundu.

Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Tümgeneral Sayın Hacı İLBAŞ ve beraberindeki heyeti kapıda karşılayan Başkan YARKA, ardından heyeti makamında ağırladı. 

Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Tümgeneral Sayın Hacı İLBAŞ ve beraberindeki heyetle bir süre görüşen Başkan YARKA, nazik ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür etti.  

Başkan YARKA, “Ordumuzun, hem ülkemizde hem de sınırların ötesinde ülkemizi en iyi şekilde temsil ettiğini görüyoruz. Gecesini gündüzüne katarak çalışan ve fedakârlık gösteren komutanlarımız ve çalışkan personeline teşekkür ediyorum” dedi.  

Ziyaret, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Tümgeneral Sayın Hacı İLBAŞ’ın plaket sunumu ve Başkan YARKA’nın Nuh Gemisi Siluetindeki gemi maketini takdimiyle son buldu.  

Continue reading

asas

T.C. ŞIRNAK BELEDİYESİ. Tüm Hakları Saklıdır.